JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė, kad daugiau neketina siekti perrinkimo – toks sprendimas priimtas po savaites trunkančio didėjančio kai kurių Demokratų partijos šalininkų, įskaitant garsius technologijų investuotojus ir vadovus, spaudimo.
„Man buvo didžiausia garbė būti jūsų prezidentu“, – sakė Bidenas teiginys. „Ir nors turėjau tikslą siekti perrinkimo, manau, kad mano partijai ir šaliai yra naudingiausia, kad atsistatydinčiau ir visą likusį savo kadencijos laiką sutelkčiau dėmesį tik į savo, kaip prezidento, pareigų vykdymą.
Kitame įraše Bidenas pasiūlė „visišką paramą ir pritarimą“, kad viceprezidentas Kamala Harris taptų Demokratų partijos kandidatu.
Šis pranešimas paskelbtas po to, kai Bidenas pasirodė birželio 27 d. vykusiuose debatuose dėl prezidento rinkimų, vėl susirūpinimą dėl 81 metų kandidato amžiaus, todėl dalis Demokratų partijos ir jos donorų bazės, įskaitant žinomus vardus technologijų pasaulyje, spaudė jį mesti.
Rizikos kapitalistas Michaelas Moritzas šią savaitę pareiškė, kad Bidenas turi pasitraukti, ir sakė, kad kol kas atideda savo aukas Demokratams. „Netflix“ įkūrėjas Reedas Hastingsas ir „Zynga“ įkūrėjas Markas Pincusas taip pat ragino Bideną pasitraukti iš lenktynių.
Kitas VC, Tedas Dintersmithas, bendrai parašė siūlomo „Bitz pirminio“ proceso planą, skirtą Bideno pakeitimui pasirinkti. Kiti technologijų pramonės demokratai buvo matomi procese, net jei jų pozicijos Bideno atžvilgiu buvo ne tokios aiškios – Harrisas penktadienį susitiko su grupe Silicio slėnio donorų, įskaitant „LinkedIn“ įkūrėją Reidą Hoffmaną.
Po to, kai Bidenas paskelbė, kad pasitraukia, Hoffmanas pasakė: „Aš nuoširdžiai palaikau Kamala Harris ir jos kandidatūrą į JAV prezidentus mūsų kovoje už demokratiją lapkritį“. Hastingsas nepritarė Harrisui, bet sakė, kad demokratai „dabar turi vilties“ ir sakė, kad partijos delegatai „turi išrinkti svyruojančią valstiją“.
Pranešimas taip pat paskelbtas po savaitę trukusio respublikonų nacionalinio suvažiavimo, kuriame buvęs prezidentas Donaldas Trumpas oficialiai priėmė partijos kandidatūrą ir savo kandidatu paskyrė JD Vance'ą (buvusį VC, turintį gilių ryšių su Silicio slėniu). X savininkas Elonas Muskas pareiškė palaikantis Trumpą, kaip ir rizikos kapitalo įmonės Marcas Andreessenas ir Benas Horowitzas, tvirtindami, kad šiuose rinkimuose yra „mūsų verslo, technologijų ir Amerikos ateitis.
Bideno kadencija buvo kupina įvykių technologijų srityje: jis pasirašė CHIPS įstatymą, skirtą 52,7 milijardo dolerių, skirtų vidaus puslaidininkių gamybai atgaivinti, finansavo elektromobilių ir baterijų gamybą, ir pasirašė kitą įstatymo projektą, kuris uždraus TikTok, jei jos pagrindinė įmonė ByteDance neparduos programos. . Jis taip pat paskyrė FTC pirmininką, kuris buvo daugiau nei pasirengęs mesti iššūkį didelėms technologijų įmonėms dėl antimonopolinių problemų.