Š.m. balandžio 28 d. įvyko Lietuvos kurortų asociacijos bei Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos jau ketvirtąjį kartą bendrai organizuota konferencija – Lietuvos sveikatinimo turizmo forumas “Lietuva Sveikatinimo turizmo žemėlapyje. 5 žingsniai siekiamybės link”.
Į forumą susirinko turizmo vystymo, sveikatinimo ir sveikatingumo sektoriaus ekspertai – tyrėjai ir praktikai. Pranešimus skaitė Lietuvos kurortų asociacijos prezidentė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų prezidentas, „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos katedros docentė, šeimos gydytoja Doc. Dr. Lolita Rapolienė, Lenkijos medicinos turizmo tyrimų ir plėtros instituto bendraįkūrėja ir prezidentė, Gdynės universiteto profesorė, fondo „Proturmed” bendraįkūrėja Dr. Anna Białk-Wolf.
Konferencijos metu vyko ir panelinė diskusija, kurios metu turizmo bei sveikatinimo ekspertai diskutavo apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos kurortai, kurortinės teritorijos bei sveikatinimo veiklą vykdančios įstaigos ir ko trūksta, kad Lietuva taptų Europos sveikatinimo turizmo širdimi. Diskusijoje savo įžvalgomis dalijosi Nijolė Dirginčienė, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentė ir Birštono savivaldybės merė, Artūras Salda, Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas, Žydrė Gavelienė, Nacionalinės Turizmo Verslo asociacijos ir Lietuvos Turizmo rūmų prezidentė, Eglė Kudzmanienė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės komunikacijos departamento vyriausioji patarėja, Olga Gončarova, Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vadovė, Elita Radkevič, LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė ir Lidija Bajarūnienė, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyr. specialistė.
Kaip kertiniai pagrindai, kurie padėtų Lietuvai tapti konkurencinga sveikatinimo turizmo šalimi, pasak pranešimus skaičiusių ir diskusijoje įžvalgomis besidalijusių ekspertų nuomone, yra šie:
Lietuvos Respublikos Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projekto priėmimas;
Susisiekimo su Lietuva gerinimas;
Kurortologinių mokslinių tyrimų įgyvendinimo sistemos sukūrimas;
Gamtinių gydomųjų veiksnių teisinio reglamentavimo įtvirtinimas;
Pakankamo sveikatinimo ir sveikatos priežiūros srities specialistų parengimo užtikrinimas;
Turizmo, kaip svarbaus ekonomikos sektoriaus įtvirtinimas ir įtraukimas į prioritetines Lietuvos ūkio šakas.
Konferencijoje išsakytų pasiūlymų pagrindu bus parengtas jungtinis kreipimasis.