Karangetango kalnas yra nuostabiai Juros periodo parke atrodantis ugnikalnis, dominuojantis atokioje Siau saloje Šiaurės Sulavesio mieste, Indonezijoje.
Negalite niekur nukeliauti į mažytę Siau salą nepamatę šio didingo ugnikalnio ir jo dviejų rūkančių kraterių. Jei jums pasiseks, galite netgi pamatyti, kaip jis naktį trykšta išlydyta lava ir uolienų bombomis, o tai daro gana dažnai.
Šiame vadove pasidalinsiu savo patirtimi keliaujant į Karangetango ugnikalnį 2021 m. ir pateiksiu keletą patarimų, jei planuotumėte į jį įkopti patys.
Ar tai saugu?
Visų pirma, pakalbėkime apie saugumą. Karangetangas yra labai aktyvus ugnikalnis – tikriausiai vienas aktyviausių ugnikalnių pasaulyje.
Vietiniai gidai yra gerai išmanantys, o bet kokią seisminę veiklą stebi Indonezijos vyriausybė, tačiau vis tiek kyla daug rizikos lipant į šį kalną. Jis gali išsiveržti bet kuriuo metu.
Galite užkopti į Karangetango viršūnę, jei jaučiatės ypač išprotėję, tačiau, kad būtumėte saugūs, dauguma žmonių tik įkopia į kalną ir iš tolo žvilgčioja į rūkančius kraterius (ir tai yra šiek tiek rizikinga).
Akivaizdu, kad kopimas į bet kurį Indonezijos aktyvų ugnikalnį kelia tam tikrą pavojų, tačiau šis ugnikalnis yra neįprastai aktyvus, todėl tęskite savo riziką.
Mano vietos gidas: Dominykas
Labai rekomenduočiau į šį žygį vykti su vietiniu gidu, nes kitaip taku pravažiuoti sunku.
Šį žygį atlikau su Dominiku, vietiniu Siau salos gidu, turinčiu ilgametę laipiojimo Karangetange patirtį. Jo brolis taip pat prisijungė prie mūsų žygyje ir padėjo nuvalyti augmeniją su mačete.
Dominykas mums labai padėjo viešnagės Siau metu ir gali padėti suorganizuoti ekskursijas bei veiklą po apylinkes. Su juo galite susisiekti per WhatsApp adresu ☎ +62 853-9866-6999.
Karangetango kalnas: ko tikėtis
• Žygio pradžia
Mano vadovai ir aš pradėjome šį žygį labai anksti, nes norėjau būti tikri, kad pamatysime aiškius ugnikalnio vaizdus.
Tai pasirodė geras sprendimas, nes mums išėjus iš medžio linijos pradėjo riedėti stori debesys, pamažu užgožę viršūnę.
Buvo 30 minučių važiavimas paspirtuku iki tako galo pietinėje ugnikalnio pusėje, o tada pradėjome žygį 3.15 val.
• Džiunglėse
Mūsų pažanga buvo lėta dėl beprotiško reljefo. Buvo tamsu, o kelias buvo vientisos džiunglės!
Lapai buvo labai tankūs, nes takas iš esmės buvo apleistas per Covidą, o tai reiškė, kad mano vedliai turėjo jį nulaužti mačete. Kiekvienas žingsnis reikalavo dar vienos sūpynės su mačete.
Pakeliui pamatėme daugybę milžiniškų žalių šimtakojų, kurie buvo nekenksmingi, tačiau taip pat susidūrėme su milžinišku šimtakoju, kuris buvo grėsmingesnis, nes gali įkąsti. Jis pakilo puolimo pozicijoje, o vadovai man pasakė, kad jų įkandimas tikrai skauda.
Keliavimą taku apsunkino tai, kad jis buvo toks status, purvinas ir slidus. Daug kritome.
Niekada nebuvo pavojinga dėl iškritimo, nors šiek tiek nerimavau, kad vienas iš mūsų nenukris ant mano vadovo mačetės ar panašiai.
• Senasis lavos laukas
Po maždaug 2,5 valandos žygio pasiekėme seną lavos lauką žemiau viršūnės, kaip tik saulėtekio metu.
Kopti į šias lavos uolas buvo ne ką geriau nei eiti per džiungles. Kai kurios iš jų buvo apsamanojusios ir itin slidžios, todėl turiu pasakyti, kad kelis kartus nukritęs ant uolų, abu kelius sukraujavau, nors avėjau gerai sukibusius batus.
Saugumo sumetimais sustojome lavos lauke. Buvome maždaug du trečdaliai kelio iki viršūnės ir nenorėjome eiti toliau, nes ugnikalnis yra žinomas aktyvus.
Iš čia maždaug valandą praleidau skrisdamas dronu ir apžiūrėdamas viršūnę. Šis ugnikalnis yra tikrai įdomus, nes jo viršūnėje yra du rūkantys kūgiai. Taip šaunu!
Kai pradėjome leistis 7:25 ryto, viršukalnė jau buvo padengta debesimis. Leistis žemyn buvo lengviau, nes takas jau buvo nuvalytas, bet vis tiek užtruko apie 1 valandą ir 45 minutes.
Jei turėčiau devynis gyvenimus, norėčiau užkopti iki pat viršūnės ir iš arti pamatyti kraterius.
Nors sustojome prieš viršūnę, Karangetangas buvo puikus žygis ir pamatėme nuostabius vaizdus!
Kada atlikti žygį
Siau saloje vyrauja atogrąžų miškų klimatas, panašus į Manado ir likusios Šiaurės Sulavesio dalies.
Sausiausi mėnesiai yra liepos–spalio mėnesiai, o tai yra geriausi mėnesiai žygiams į Karangetangą.
Siau lankėmės birželio mėnesį, o oras mūsų kelionės metu buvo geras.
Mano kelionių vadovas Siau saloje
Ačiū, kad ieškote! Tikiuosi, kad jums patiko šis tinklaraščio įrašas apie kopimą į Karangetango ugnikalnį Indonezijoje.
Prieš išvykdami nepamirškite perskaityti mano išsamaus Siau salos vadovo! Ši vieta turi nuostabių paplūdimių, tarsierų ir kitų dalykų, kuriuos reikia pamatyti.